Til innhold

Fundamentering

Vi bistår entreprenører, utbyggere og privatpersoner med boring til fundamentering. Fra hytter, hus og gårdsplass til store næringsbygg.

Våre tjenester kan benyttes i store og små byggeprosjekter.
Vi støper fundament og sikrer konstruksjoner med grunnflater opp til 1000 kvm. og bistår noen av Norges største entreprenører. Nedenfor kan du lese mer om hvordan vi kan hjelpe deg med fundamentering.

Borede peler bærer store laster, både strekk og trykk-krefter sikres ved bruk av dette. Pelene er spissbærende på fjell eller støpes i masser.
Vi utfører de forskjellige typene av peling og tilpasser oss etter deres konstruksjonsbehov. Vi borer opp til 230 mm. diameter.

Ved å sette inn peler i fjell og støpt betong besørger man en setningsfri masse, enten det gjelder konstruksjon eller masser i terreng. Inngrep med peler er den mest egnede måten å sikre dette på. Inngrep med boring av peler gir få (eller ingen) spor/påkjenning på miljøet. Sammen med våre tjenester kan vi tilby total utforming av utfordrende utemiljø og forhold.

Stålkjernepeler er ofte den foretrukne type av peling. Da settes stål inn i foringsrør, og mellom stålkjernen og foringsrør sementeres solid mørtel som gir en utrolig bæreevne.

Ved å bruke oss trenger du ikke være bekymret for om du har valgt det beste alternativet. Våre ingeniører og fagfolk utfører en uforpliktende og grundig befaring først, og vil deretter legge frem de løsningene vi mener passer best for ditt prosjekt.

Kontakt oss nå for gratis befaring

Kontaktpersoner

Magnus Vegheim

Daglig Leder

+47 906 55 000 magnus@hitechenergy.no

Joar Bjørgen

ADMINISTRATIV LEDER

+47 413 66 750 joar@hitechenergy.no

Knut Olav Knudsen

Forretningsutvikler

+47 922 22 668 knut.olav@hitechenergy.no

Simen Aspestrand

Salgsansvarlig Anlegg

+47 482 63 430 simen@hitechenergy.no

Andreas Vegheim

Økonomi og regnskap

+47 400 02 862 andreas@hitechenergy.no

Øystein Brandal

ETTERMARKEDSANSVARLIG

+47 918 05 820 oystein@hitechenergy.no

Daniel Moe

Digital Markedsfører

+47 479 05 824 daniel@hitechenergy.no