Til innhold

Aktuelt

Her finner du aktuelle nyheter og artikler fra Hitech Energy.

5 Grunner for å velge et Bergvarmeanlegg

Bergvarme er fremtidens varmeløsning. I denne artikkelen gir vi deg 5 gode grunner for hvorfor du burde vurdere et bergvarme-anlegg til din bolig eller borettslag.

Les mer

Varmepumpe – Hvilken bør du velge?

De viktigste egenskapene til en varmepumpe er å oppnå høy energibesparelse og god temperaturdistribusjon i boligen. I denne artikkelen gir vi deg en kort introduksjon om luft til luft-, luft til vann- og bergvarmepumper.

Les mer

Knut Olav Knudsen er klar for Hitech Energy

Knut Olav går fra Boligenergi til å bli Hitech Energys nye forretningsutvikler. Han tar med seg verdifulle erfaringer etter 25 års fartstid i elektro og VVS bransjen.

Les mer

Bergvarme – Så mye sparer du med bergvarme

Det kan kanskje virke skremmende å starte et prosjekt som går ut på å bore etter bergvarme, og dette kan være en stor investering for en privathusholdning. Prisen varierer fra prosjekt til prosjekt, men ved å regne på det vil dette i de fleste tilfeller være lønnsomt fra dag én - selv med banklån!

Les mer

Hvordan erstatte elektrisk eller fossilfyrt oppvarming med bergvarme?

Ved å erstatte ren elektrisk eller fossilfyrt oppvarming med bergvarme vil du ikke bare øke komforten i hjemmet ditt, dette vil også ha en positiv innvirkning på både økonomi og miljø.

Les mer

Tenk på miljøet – bytt til bergvarme

Ved å legge om varmestyringen i boligen din til en bergvarmepumpe vil du ikke bare spare månedlige utgifter, du vil også spare miljøet. Enten du går fra en ren strømkilde eller fossil fyring vil du spare miljøet for store påkjenninger.

Les mer

Kontaktpersoner

Magnus Vegheim

Daglig Leder

+47 906 55 000 magnus@hitechenergy.no

Joar Bjørgen

ADMINISTRATIV LEDER

+47 413 66 750 joar@hitechenergy.no

Andreas Vegheim

Økonomi og regnskap

+47 400 02 862 andreas@hitechenergy.no

Øystein Brandal

ETTERMARKEDSANSVARLIG

+47 918 05 820 oystein@hitechenergy.no

Aleksander Øverby

Prosjektleder Anlegg

+47 974 23 240 aleksander@hitechenergy.no

Christian Lillelien

Selger Varmesystemer

+47 909 30 355 christian@hitechenergy.no

Rolf Kristian Tangen

Selger Varmesystemer

+47 413 44 720 rolf@hitechenergy.no

Camilla Charlotte Børserud

Administrasjonssekretær

+47 452 12 713 camilla@hitechenergy.no